KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 12297267

nr 1229 7267

Kurt Carendi

(1905-1971), Sverige

Pastell, Barn på bänk, signerad, 48x28

Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.

måndag 21 januari 2019
kl 18:17:00

Kurt Carendi

Läs mer om Kurt Carendi